Zwolle kiest voor extra week gebed

Tijdens de Week van gebed, van 18 t/m 25 januari 2026, worden in Nederland en over de hele wereld gebedsbijeenkomsten georganiseerd met als thema ‘’ ‘Eén van Geest’. Vanuit een groep jongeren en studenten kwam de vraag of er in Zwolle niet extra gebeden kon worden, voor buurt, wijk, en stad. Daar wordt nu van 11 t/m 18 januari, een extra Week van Gebed gehouden in de huiskamers van Zwolle.

In deze tijd van verharding, polarisatie, ruzie, en oorlog, tussen mensen, landen, en volken, is gebed voor
eenheid, verbinding, en gemeenschapszin, hard nodig. Veel niet gelovige mensen in Nederland hebben dan ook geen moeite met gebed, ‘’ baat het niet, dan schaadt het niet’’.

De vraag van de jongeren komt niet uit de lucht vallen, volgens de organisatoren. Onderzoekers en trendwatchers signaleren dat de laatste jaren, vooral na corona, jongeren steeds meer op zoek zijn naar waarden die houvast en identiteit geven. Ze ontmoeten op die zoektocht geloofsgemeenschappen en kerken ( die nauw verbonden zijn met de samenleving).
Directeur Martine Versteeg-ter Veen van MissieNederland, een van de organisatoren van de Week van Gebed, is enthousiast: ‘’Erg gaaf dat jullie dit doen, en we herkennen inderdaad dat er onder jongeren veel gebeurt wat betreft gebed‘’.

Zwolle kent al een lange geschiedenis van geloofsgemeenschappen en gebed. St. Michaël wordt in 1040 al genoemd als beschermheer van de St. Michaëlskerk en Zwolle, staat de stedelingen bij in de strijd tegen het kwaad, en brengt hen dichter bij elkaar. Mensen en/of groepen die hun huiskamer open willen stellen (minimaal een uur) voor gebed, of willen deelnemen, kunnen zich t/m 8 januari aanmelden via: gastvrijlevenzwolle@gmail.com.