Vrijwilligers gezocht voor Week van Gebed 2026

Ieder jaar verbindt de Week van Gebed honderden kerken, groepen, gezinnen en individuen in Nederland een week lang in gebed. Een bijzondere tijd waar kerken wereldwijd aan deelnemen. Ook een Week die een lange aanloop heeft.

De voorbereidingen voor de Week van Gebed 2026 gaan binnenkort alweer beginnen. Ook dit jaar slaan de Raad van Kerken, Missie Nederland en SKIN de handen weer ineen om mooi materiaal te verzorgen voor een viering en voor dagelijkse gebedsmomenten. Om deze week in januari 2026 goed te laten verlopen, zijn we op zoek naar enkele vrijwilligers die het leuk vinden om zich om te helpen bij de communicatie. We zoeken iemand met een goed gevoel voor tekst en redactie, iemand met een passie voor sociale media en enkele meelezers.

Communicatievrijwilliger

Wat je gaat doen:

  • Je creëert en beheert content voor de Week van Gebed-website.
  • Je helpt bij het opstellen, redigeren en versturen van nieuwsbrieven.
  • Je verzamelt verhalen van lokale gebedsinitiatieven en vertaalt die naar inspirerende artikelen.
  • Je ondersteunt bij het beheer van de Week van Gebed-mailbox.

Wat we van je verwachten:

  • Je hebt een opleiding in communicatie (afgerond of nog bezig) of aantoonbare ervaring met contentcreatie.
  • Je kunt helder en aansprekend schrijven voor verschillende doelgroepen.
  • Je bent beschikbaar voor ongeveer 2 tot 4 uur per week.

Socialmediabeheerder/contentcreator

Wat je gaat doen:

  • Je ontwikkelt pakkende socialmediacontent voor diverse kanalen op basis van onze contentkalender.
  • Je schrijft creatieve, doelgroepgerichte teksten en denkt mee over visuele formats.
  • Je volgt lokale initiatieven op de voet en brengt deze via social media landelijk onder de aandacht.

Wat we van je verwachten:

  • Je hebt een opleiding in communicatie of marketing (afgerond of in opleiding) of aantoonbare ervaring met social media en contentontwikkeling.
  • Je bent bekend met het beheren van accounts op o.a. Instagram, Facebook en LinkedIn.
  • Je bent beschikbaar voor ongeveer 2 tot 4 uur per week.

Meelezer

Heb jij ervaring met de Week van Gebed en kijk je graag kritisch naar het materiaal wat we elk jaar ontwikkelen? Dan zijn we op zoek naar jou! Wij zoeken meelezers vanuit verschillende kerkelijke achtergronden die in augustus een paar uur beschikbaar zijn om digitaal feedback te geven op de eerste versie van het Nederlandstalige materiaal. Jouw ervaring en frisse blik helpt onze redactie de inhoud te verbeteren en nog meer aan te laten sluiten bij een zo breed mogelijke doelgroep. We stemmen samen af hoe jij kunt bijdragen en betrekken je bij de planning. Lijkt het je wat? Laat van je horen!

Wat je van ons kunt verwachten:

  • Een betrokken en enthousiaste werkgroep.
  • Goede begeleiding en coaching.
  • Vergoeding van eventuele onkosten is mogelijk in overleg.

Enthousiast geworden? Neem contact op met Marian Hoek van Dijke, mhoekvandijke@raadvankerken.nl.

Foto: Juliana Romao (unsplash)