Share this emailCopy the public link or share it on your favorite channel.
‘Wees niet bang’ wordt het motto voor de Week van gebed (17-24 januari 2027). Het materiaal voor deze week is samengesteld door de gezamenlijke kerken van Ierland. ‘Wees niet bang’ is een oproep om ons niet door angst te laten verlammen, maar te leven in vertrouwen, hoop en dienstbetoon.

Het was vorige jaren altijd een race tegen de klok om het materiaal van de Week van gebed op tijd klaar te hebben. Dat is het nog steeds een beetje, maar dit jaar kregen we het materiaal vanuit Geneve een volle maand eerder. Dat scheelde ons – en onze partners MissieNederland en SKIN – veel stress. Het materiaal voor de Week van Gebed kunt u vanaf 1 oktober bestellen.

Nu al kunt u liturgisch materiaal voor de Vredesweek (19-27 september) en voor de Scheppingsperiode (1 september tot 4 oktober) gratis downloaden.

In samenwerking met de Protestantse Kerk is er een gesprekshandleiding verschenen om in een parochie of gemeente een of twee avonden te houden over onze handreiking ‘De weg van discipelschap’, over de omgang met radicaal-rechts gedachtegoed. Het is ook nog steeds mogelijk om bij ons te vragen om een inleider voor zo’n avond. Het nummer van ‘Oecumenische Bezinning’ over onze handreiking ‘De weg van discipelschap’ is al toe aan een tweede druk.

‘Polarisatie’ is het onderwerp van een bijeenkomst die wij op zaterdagmiddag 22 augustus houden in het auditorium van het Catharijneconvent in Utrecht. Prof. Govert Buijs zal een inleiding houden, waarna een panelgesprek met Eunice Anita, Kees van Ekris en Theo de Wit volgt. De bijeenkomst is een onderdeel van een congres van de Societas Oecumenica.

Coen Wessel
Raad van Kerken organiseert panelgesprek over polarisatie

Raad van Kerken organiseert panelgesprek over polarisatie

Hoe zorg je ervoor dat je zelf niet bijdraagt aan de polarisatie in de samenleving terwijl je ook blijft staan voor je christelijke uitgangspunten?

Meer lezen

Gesprekshandleiding 'De weg van discipelschap' verschenen

Een handleiding ter ondersteuning van lokale kerken voor gespreksbijeenkomsten rond het thema radicaal-rechts gedachtegoed.

Meer lezen

Liturgiekrant en ander materiaal Vredesweek 2026 beschikbaar

Materiaal Vredesweek 2026 beschikbaar
Al meer dan 50 jaar organiseert PAX een Vredesweek met activiteiten door het hele land. Dit jaar vindt de week plaats van 19 t/m 27 september.

Meer lezen

Liturgisch materiaal Wereldgebedsdag voor de Schepping van Laudato Si’

Liturgisch materiaal Wereldgebedsdag voor de Schepping van Laudato Si’ Alliantie
Liturgische handreikingen voor de scheppingsperiode (1-9 tot 4-10), met voorbeeldvieringen, tips, suggesties en een overweging van bisschop De Korte.

Meer lezen

Thema Week van Gebed 2027: Wees niet bang

Thema Week van Gebed 2027: Wees niet bang
Van 17-24 januari 2027 heeft de Week van gebed als thema ‘Wees niet bang’ (Lucas 12 vers 32), als uitnodiging aan christenen om in onzekere tijden samen te vertrouwen op God en te bidden voor eenheid.

Meer lezen

Religie en geweld en hun rol in de wereld

Religie en geweld
Inleiding van Geert van Dartel voor het Breed Overleg Godsdienst. Hierin schetst hij de veranderde rol van religie in een wereld, waarin geweld steeds meer verheerlijkt wordt.

Meer lezen
facebook twitter